KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12097015
nr 1209 7015
Håkan Brunberg
(1905-1978), Finland
Oljemålning, Sjölandskap med segelskepp. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 32x46 cm
Håkan Brunberg, finländsk bildkonstnär född i Helsingfors 1905, död 1978.
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 8 oktober 2018
kl 18:03:01
8/10 17:58:01
Håkan Brunberg
Läs mer om Håkan Brunberg